Wycieczka na Spływ Przełomem Dunajca.

Cena:

  • Osoba Dorosła: 90,zł
  • Dzieci do lat 10: 70 zł

Wycieczka rozpoczyna się wyjazdem z Zakopanego. Dojeżdżamy do Sromowiec, skąd rozpoczyna się nasza przygoda. Spływ przez Przełom Pieniński na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych naszego kontynentu, a zarazem najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Drewnianą tratwą zbudowaną z połączonych ze sobą wąskich łódek wpływamy w głęboki i kręty kanion, którym Dunajec przebija się przez skaliste Pieniny. Wysokie, kilkusetmetrowe wapienne urwiska, ściany i turnie wznoszą się tuż nad nurtem rzeki. Dunajec skręca gwałtownie raz po raz, to unosząc nas - wydaje się - wprost na skały, to zwalniając biegu na głębiach i rozlewiskach, gdzie odpocząć mogą kierujący tratwą flisacy.

Nasza podróż na falach Dunajca trwa od dwóch do trzech godzin. Widoki zmieniają się w szybkim tempie, słuchamy interesujących opowieści flisaków - legend, baśni, a także wiadomości o Pieninach i ich przyrodzie.

Spływ kończy się w Szczawnicy , gdzie umawiamy się na czas wolny ( ok. 1 godz.).

Nasyceni i napojeni udajemy się w drogę powrotną do Zakopanego, słuchając muzyki, góralskich kawałów i ciekawostek związanych z mijanymi miejscowościami. W Zakopanem jesteśmy ok. godz. 16.00.

Przypominamy też o naszej drugiej , "wodnej" ofercie na górskiej rzece. Jest nią spływ Dunajcem rafting pontonami. Dla zainteresowanych mamy też pokoje do wynajęcia w Sromowcach Niżnych. Dysponujemy prywatnym domem mieszkalnym i małym domkiem myśliwskim usytuowanym o kilkadziesiąt metrów dalej. Nie ukrywamy, że nasze noclegi w Pieninach są bardzo atrakcyjne cenowo.