Dla amatorów jazdy konnej w Sromowcach Niżnych polecamy szkółką jeździecką, która znajduje się w otulinie Pieńińskiego Parku Narodowego w pobliżu Dunajca tuż pod Trzema Koronami - najwyższym szczytem w Pieninach.

Szkółka oferuje naukę jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania - dla każdego ( bez względu na wiek ).Tylko zbyt duża waga jeźdźca może stanowić przeszkodę dla tej rekreacji ,bowiem koniki są huculskie. Nauka i jazda wycieczkowa prowadzona jest przez wykwalifikowanych instruktorów.

Dla najmłodszych proponujemy „oprowadzanki” na najspokojniejszych konikach, w trakcie których z chęcią oswoimy maluchy z tymi pięknymi zwierzętami i opowiemy im parę ciekawostek.

Dla początkujących oferujemy naukę obcowania z koniem, pierwsze jazdy na lonży (koń porusza się po okręgu naokoło instruktora), podstawową gimnastykę, doskonalenie dosiadu, początki jazdy w kłusie, a także naukę pojęć i zachowań potrzebnych na kolejnych etapach treningu.

Dla średniozaawansowanych proponujemy doskonalenie już nabytych umiejętności przeplatane nowymi ćwiczeniami, naukę galopu, doskonalenie dosiadu i używania pomocy jeździeckich, a także naukę siodłania konia.

Dla zaawansowanych oferujemy wyjazdy w teren, trening poza ujeżdżalnią prowadzony na łące, a także trening skokowy, pracę na cavaletti, podstawy ujeżdżania.