Ulica Kościeliska to atrakcyjna dzielnica Zakopanego. Noclegi przy ulicy Kościeliskiej to zabytkowe góralskie domy oraz nowoczense pensjonaty z których podziwiać można monumentalny widok na Giewont.

Ulica Kościeliska to tzw."starówka zakopiańska", znajduje się tu zabytkowy Stary Kościółek wybudowany przez pierwszego proboszcza Zakopanego Ks. Stolarczyka, obok zwiedzać można zabytkową nekropolię "Pęksowy Brzyzek" na którym leżą m.in.: dr Tytus CHałubiński, Stanisław Witkiewicz, Stanisław Marusarz, Helena Marusarzówna, Kornel Makuszyński, Władysław Orkan, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Sabała, Antoni Kenar i wielu zasłużonych dla miasta, Tatr i Polski: sportowców, przewodników, artystów. Przy ulicy znajduje się zabytkowa willa Koliba w której znajduje się Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Wczasowiczów, turystów, którzy wybrali noclegi w Zakopanem przy Kościeliskiej zapraszają zlokalizowane tu regionalne karczmy: "U Wnuka", "Sopa".

Z ulicy Kościeliskiej blisko do ulicy Krupówki oraz na ulicę wspomnianego już ks. Stolarczyka gdzie rozpościera się chyba najpopularniejszy widok na Giewont pod Lipkami.